Skip to content

Facebook’o srautas

Gyvenimo sarkazmas at its greatest:

-Ei, o kada tavo gimtadienis?
-Gruodžio dešimtą.
-Pala, kažkas dar yra gimęs gruodžio dešimtą... Aj, ne, mano močiutė mirė.
... See MoreSee Less

View on Facebook

Ta telefono funkcija, kai tau nusistatinėjant žadintuvą parodo, kiek laiko liko miegoti, kartais rimtai skaudina. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Tiesioginė transliacija iš namų virtuvės: jei trūksta idėjų, kaip atrodyti per Helauvyną, pabandykite nenusivalę makiažo pjaustyti svogūnus. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Visada. Arba dar būna, kad taip norisi cukraus, o nieko nėra, tai finale valgai uogienę su šaukštu. ... See MoreSee Less

View on Facebook

... See MoreSee Less

View on Facebook

Apie lyrinius nukrypimus:

"Mes kai vieną pirmadienį atsidūrėm afteryje su erasmusais iš penkių skiringų šalių, tai supratom, kad čia visai ne minimal šitas Monday."
... See MoreSee Less

View on Facebook

Mahila pasidalino nuoroda. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Nes nu tipo, why be normal? ... See MoreSee Less

View on Facebook

Studio Maruko vakarėlis 11/10 (čia balas, ne vietos pavadinimas su klaida) <3 ... See MoreSee Less

View on Facebook

Važiuojam. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Ką veikti, jei ir taip visur vos spėji? Teisingai, nusipirkti 2000 dalių puzlę. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Sveiki visi. Tik norėjau pasakyti, kad, jei jūs vis dar nesekate Lukas Ramonas, tai labai daug prarandate. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Ko ne Amerika ... See MoreSee Less

Saulėtekis Niujorkas Puikus kambariokas

View on Facebook

Daugeliui vietų (kavinių, restoranų, etc.) labai nepakenktų į savo FB paskyrą įmesti foto, kaip jie atrodo iš lauko, kad beklaidžiojant būtų lengviau jas rasti, kai GPS jau nebepadeda. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Vat ką tik prigavau save svarstančią, kur čia reiks namie eglutę statyt. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Just London things. ... See MoreSee Less

View on Facebook

:/ ... See MoreSee Less

View on Facebook

Ženklas, kad jau tikrai suaugau: su džiaugsmu priimu giminaičių siūlomas cukinijas ir visas jas sunaudoju gamindama. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Per pusryčus varčiau seną "Panelės" numerį. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Visada smagu, kai išardai kompą, paskui jį iš naujo surenki ir lieka varžtelių. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Pasaulis tikrai yra margas. ... See MoreSee Less

View on Facebook

“Be careful, lest in casting out your demon you exorcise the best thing in you.”

Friedrich Nietzsche
... See MoreSee Less

View on Facebook

Pavyzdys, kaip nereikia atsakinėti į klausimus, arba apie tai, kaip nuoširdumas ne visada visagalis:

-Ar aš stora?
-Gal kiek.
... See MoreSee Less

View on Facebook

Apie individualumą:

"Takse tavo asmenybė niekam neįdomi."
... See MoreSee Less

View on Facebook

Deep stuff. (Šaltinis - žurnalas "Aš Ikona") ... See MoreSee Less

View on Facebook

Ar žinojote, kad Vilnius savo plotu yra didesnis už Barseloną, Kopenhagą, Atėnus, Dubliną, Stokholmą, Lisaboną ir Paryžių? Aš vat labai ilgai to nežinojau, o kai sužinojau, keistokai pasijutau. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Inspiring thoughts from žurnalas "Žmonės" ... See MoreSee Less

View on Facebook

Apie susigaudymą aplinkoje:

"Kalbėjau neseniai čia su vienu čiuvu iš Daugpilio, tai jis sakė iki kokių 12 m. galvojo, kad gyvena Rusijoje."
... See MoreSee Less

View on Facebook

Realiai tai kam tuos gražius batus pirkt, nes nu gi vis tiek sulis. ... See MoreSee Less

View on Facebook

„KIEK DAUG SKAITYT“, dažnai skundžiasi žmonės, išvydę ilgus tekstus. Išties, būna ilgų ilgiausių tekstų, kuriuos perskaitęs supranti, kad tą patį buvo galima pasakyti mintį sutraukus iki kokių dviejų pastraipų. Tačiau dažnai būna ir taip, kad didelė teksto apimtis yra neišvengiama jo ypatybė, kuri kaip tik padeda atskleisti jo gražumą ir atkreipti dėmesį į detales.

Kodėl gi taip dažnai, lyginant knygas ir pagal jas pastatytus filmus, visgi dažniausiai laimi knygos? Nors jas skaityt ir ilgiau užtrunka, ir brangiau kainuoja, ir daugiau jėgų pareikalauja. Būtent dėl tų ilgų, gilių aprašymų, personažų išbaigtumo, žodinės situacijų tapybos.

Dar vienas nuostabus ilgėliausių tekstų pavyzdys – žurnalas INTERVIEW. Jūs matėt, kokie ten intervai? Nusitęsę per dvidešimt puslapių, su daugybe puikių nuotraukų, bet tekstai ilgi, išsamūs, įvairiasluoksniai, ne vien tik paviršium kedenantys.

Tad džiaukitės ilgais tekstais, gėrėkitės, mėgaukitės jais, narpliokit, nagrinėkit juos, nekeikit jų ir į juos nenumokit, priimkite juos kaip nuostabią skaitymo dovaną.
... See MoreSee Less

View on Facebook

Kaip atpažinti Jang Profešional?

Jang profešional atpažinti nepaprastai lengva stebint jį net ir kelių ar keliolikos metrų spinduliu. Ypatingos žymės – kostiumas (nesvarbu – antradienio rytas Vilniaus gatvėj ar sekmadienio vakaras boulinge), po kuriuo, jei jang profešional levelis gerai išvystytas, dar ir liemenė (ir nesvarbu, kad liepos devyniolikta ir plius trisdešimt trys); nešulys – koks jis, priklauso nuo jang profešional pobūdžio. Galimi variantai: kompo tašė (kurioje nebūtinai, tiksliau, dažniausiai, ne kompas); sakvojažiukas – nes nešas su savim visą gyvenimą (dažniausiai tokį tamposi jang profešional, kuris neturi mašinos, nes kitaip visą gyvenimą laiko joje), lagaminas arba lagaminėlis dokumentams arba aplankas su dokumentais. Privalomas nešulio turinys: CV (nes bet kuriam žingsny gali pasitaikyt proga pasiekti aukštesnių profesionalumo aukštumų (CV, beje, be jokios abejonės, Europass), darbo knyga, keli Verslo Žinių, Verslo Klasės ar The Economist (jei jang profešionalas pažengęs) numeriai ir, aišku, nešiojamas kompiuteris, iPadas, tabas ar kažkas panašaus (skirtas refreshinti FB ir visus kitus tinklus. Horizonte pasirodžius potencialiam verslo sąjungininkui visuomet įjungiami tokie puslapiai kaip Financial Times ar tas pats The Economist).

Kišenėse – bent du mobiliakai – asmeninis ir darbinis. Kai įsigyja darbinį, pirmą dieną iš jo išsiunčia žinutę visiems savo asmeninio adresatams – „Čia mano darbinis“.

Dar vienas išskirtinis jang profešional bruožas – laisvų rankų įranga, dažniausiai – AUSINĖ. Aukščiausias levelis – kai ausinę, kurią paprastai įsigyja dažnai vairuojantys žmonės, nešiojasi jang profešionalas be automobilio. Jang profešionalo gatvėje nepastebėti neįmanoma, nes jei jis ten – ten ir jo ausinė, kurios dėka aptariami skubūs reikalai su pašnekovu kitam laido (ausinės?) gale.

Jang profešional, be abejo, būdingi ir tokie atributai kaip dailiai nublizginti batai, didžiulis laikrodis, dažnai – akiniai (yra nemažai ir tokių, kuriems akinių nereikia, arba jie nebūtini, bet profešionalo statusas jų tiesiog reikalauja), bet apie juos neišsiplėsiu. Jang profešionalas be plaukų žele – nė iš vietos. Nevengia nešioti power balance band. Dar vienas ypač jang profešionalų mėgiamas aksesuaras – darbo pažymėjimas. Kuo paprastesnės pareigos, tuo dažniau ta darbo kortelė viešai tąsomasi ant kaklo („Pažiūrėkit į mane, aš turiu darbą, aš turiu teisę įeiti į liftą.“) Darbo pažymėjimo tąsymasis yra visai suprantamas kai išeinama greitų pietų (na, ir aišku, kai to pažymėjimo iš tikro reikia).

Mėgstamiausia veikla – Verslo Klasės skaitymas, valiutų kursų analizavimas, seminarų lankymas, darbo exceliu tobulinimas, kavos gėrimas, skrajučių vartymas.

Mėgstamiausi žodžiai – visi, kurie prasideda euro(p)-, tarptaut-, multi-, koncept-, versl-, projekt-, valiut-, inter-; patirtis, projektas, vadyba, organizacija, ryšiai, profesionalumas (sąrašą galima tęsti). Mėgsta deminutyvus.

Mėgstamiausias pasigyrimas – „aš pažįstu tą, kuris yra to, kuris daug pasiekė ir užsidirbo pusbrolio žmonos dėdės pusbrolis“.

Dažniausiai jang profešional galima sutikti – Vilniaus g., Jasinskio g. (ten aplink tuos visus ofisiukus), prie ISM (just because), ir, be abejo, Europos aikštėje bei aplink ją. Jei jang profešional dirba kokioj žinomesnėj kompanijoj (o jei dar tarptautinėj…), patikėk manim, visa giminė, visa giminės giminė bei giminių giminės bendradarbiai apie tai žino. Kuo paprastesnės pareigos, tuo jang profešional garsiau apie jas skelbiasi.

Jang profešional dažniausiai minta tuo, kuo vaišina firma arba seminaruose. Nuo septynių puodelių kavos iš aparato kartais pradeda drebėt rankos, bet nieko tokio.

Jang profešionals ten, kur jie viešai matomi, yra nežmoniškai socialiai aktyvūs. Jei jie rūšiuoja,balsuoja, sportuoja arba aukoja, apie tai žino visi 3000 feisbuko, twiterio ir instagramo draugų (potencialių kontaktų). Namie jie nerūšiuoja, nesportuoja ir neaukoja. Kartais rašo Delfi komentarus (visi sakiniai prasideda maždaug taip: „Kad Lietuva atitiktų užsienio standartus…“; „Pagal Europinius standartus.“ ir t.t. ir pan.)

Jang profešional amžius – dažniausiai svyruoja nuo 22m. (3-4 kurso studentų) iki kokių 30m., nes pradirbus keletą metų pasidaro aišku, kad nereikia visa savo esybe rėkt, kad tu jau nebestudijuoji, o DIRBI DARBĄ. Kai kas tame profešionalizmo liūne įklimpsta ir ilgėlesniam laikui. Tokį įstrigimą galima atpažinti iš gerokai nuzulintų metai iš metų dėvimo kostiumo rankovių.

Būdingas elgesys: įvairiausiose socialinėse situacijose ieškoti tiesos (pvz. tarpmiestiniam autobuse, kuriame nieks nežiūri sužymėtų vietų, ieškoti savo vietos ir šokdint visą ekipažą; poliklinikoje, kur dešimt piliečių vienodai neteisingai jau spėję įlieti šaknis ilgesniam laikui, mėginti patekti nustatytu laiku, vos kas – kviesti restorano ar parduotuvės vadybininką ir t.t. ir pan.), naudoti daug tarptautinių žodžių, paprastai, nei vietoj, nei laiku arba žiauriai nenatūraliai (pvz. „Mūsų firma jau seniai kontempliuoja aptarti europinius konceptualizacijos standartus multikultūriniame kontekste“), perdėtas mandagumas („Esu nepaprastai dėkingas, ponai ir ponios, kad nepasididžiavote ir paaukojote savo brangaus laiko valandą susirinkti į šį nepakartojamą Tupervare indų pristatymą“), žymėjimasis visose lankomose vietose.

Jang profešionalui visada atrodo, kad kuo mandriau pateikiama informacija, tuo jis atrodo krūtesnis. Lietuvio jang profešionalo angliškai rašytų tekstų anglakalbiai nesupranta, nes paprastai juose nebūna nei veiksnio, nei tarinio – tik konceptualūs išvedžiojimai. Jang profešionalo sakiniai susideda iš 12 žodžių ir daugiau. Yra dar toks geras profešionalų (čia jau ne tik jang) porūšis, kuris dažnai kartoja frazę „Kam man mokytis tą anglų, aš laiškus ir taip su gugle translator atrašau. Nu nebent pašnekėt būtų gerai, bet reikia, kad mokytojas būtų tikras britas o ne koks iš LEU, nes tie nieko nesupranta, aš jiems parodau, ką google išverčiau, o jie nesupranta“ (ir t.t. ir pan. ir be galo).

Mėgstamiausios knygos – „Kaip užsidirbti milijoną“, Paulo Coelho, „Šimtas kelių į sėkmę“. Lentynoj turi Haruki Murakami bei visą kitą madingą literatūrą, bet neskaito, nes nėra kada; Europos Sąjungos Konstitucija.

Mėgstamiausias patiekalas – dienos pietūs.

Mėgstamiausia šventė – Europos diena, darbo balius.

Jang profešionalas nėra nei neigiamas, nei teigiamas herojus. Dažniausiai tai – lėliukė, iš kurios kažkada kažkas išsivysto. Arba ne.
... See MoreSee Less

View on Facebook

APIE AROGANCIJĄ IR JOS MENKĄ ŽAVESĮ REALYBĖJE

Kartais rašau tada, kai mane kažkas supykdo. Būtent tokiomis akimirkomis galvoje pradeda suktis begalybė sakinių ir pastraipų, kuriuos iššaukia vienokios ar kitokios situacijos. Užuot širdusi ar niršusi sau viena, užsirašau tas mintis, tada skaitau kelissyk, kol galiausiai išsigrynina viešinimui sudėliotas tekstas.

Turbūt nenustebinsiu pasakydama, kad esu siaubingai jautrus žmogus. It’s both a blessing and a curse to feel everything so very deeply. Ir džiugius dalykus, ir skaudulius išgyvenu taip smarkiai, kad kartais paliūdžiu sau, jog gal atbukusiems gyvent lengviau. Bet vėlgi, tikriausiai, jei nebūtų tų nuo dangaus iki prarajos gilių jausmų, ir rašyti tiek ir taip apie viską noro nebūtų. O rašyti man labai, labai patinka.

Šiandien noriu pakalbėti apie aroganciją. Žinot, man kažkaip labai pasisekė ir su šio keisto reiškinio protrūkiais susidurti ligi šiol teko visai seniai. Matyt kaltas (t.y. turėčiau būti jam dėkinga) socialinis burbulas, kuriame tūnau didžiąją laiko dalį. Bet kelios situacijos, kuriose atsidūriau neseniai, privertė prisiminti, kaip atrodo ir kuo dvokia toji arogancija bei kokį koktų ir pakankamai ilgai nusitęsiantį pėdsaką ji palieka.

Anot lietuvių kalbos žodyno, arogancija – tai kitų niekinimas, nemandagumas, pasipūtimas, išdidumas, atžarumas, akiplėšiškumas.

Kartais toji arogancija iš žmonių liejasi akivaizdžiais fontanais, kartais ji tylut tylutėlė, tačiau tarsi peiliais atmosferą kapojanti, kartais jos nė nepastebite, nes ji išsiveržia jums už akių.

Arogantiški žmonės ant jūsų rėkia darbe, socialinėse situacijose, ten, kur nė neketinote pasijusti prastai, bet jų dėka pasijutote. Jie jūsų negerbia, braunasi prieš jus eilėje, murma ir trukdo jums kalbant, aiškina, ką ir kaip turėtumėte daryti, kartais netgi puola, kai jiems neįtinkate. Arogantiški žmonės jus pašiepia taip, kad jums nuoširdžiai skauda ir gelia, taip šaižiai ir dygiai, kad tesinori stačiai į žemę prasmegti. Jie patys nieko doro nedarydami menkina jūsų pastangas ir darbą, nevertina jūsų laiko. Jie elgiasi nemandagiai. Arba, dar geriau – kai jiems kažko reikia, jie šilkiniai, o vėliau, gavę, ko norėjo, jie ir vėl pašiaušia spyglius. Arogantiški žmonės negerbia jūsų socialinės padėties, gebėjimų, išvaizdos, lytinės orientacijos, sprendimų, norų ir žodžių.

Arogantiški žmonės – tai tie mokyklos bulliai (šitam žodžiui gero lietuviško termino nerandu, galbūt arčiausiai būtų “užgauliotojai”), persikėlę į realų gyvenimą. Arba kaip tik, buvę užgautieji, pastebėję, kad, pasibaigus mokyklos kančioms nieks jų nebeengia, tad atėjo metas patiems pajusti, ką reiškia skriausti.

Tai – žmonės, kurie dėl kažkokių priežasčių įsivaizduoja esantys pranašesni už kitus, tai – kiemo herojai, kurie nemandagiai bendrauja su aptarnaujančiu personalu, tačiau kartais ir tie patys klientus aptarnaujantys žmonės, kurie kartais priverčia pasijusti taip, tarsi jiems trukdytumėte. Arogancija – tai monstriukas, kuris įsikūnyti gali į kiekvieną – pareigūną, dėstytoją, ofiso klerką, įmonės vadovą, dainininką, barmeną, aktorių, žurnalistą, architektą, name it. Baisiai daug šito tarp naktinių klubų lankytojų. Sako, kuo daugiau kokaino, tuo labiau išsipūtęs ego. Nuo arogancijos neapsaugotas nė vienas, nes sužvaigždėti įmanoma kiekvienoje srityje ar situacijoje, jei tik apsileidi ir nebejauti, kad ragai užaugo ir remia dangų. Lygiai taip pat nė vienas nėra apsaugotas nuo susidūrimo su aštriadančiais arogantais. Stiprūs žmonės geba juos ignoruoti, o silpnesniems užtat skauda.

Tikiu, jog jums atrodo, kad čia jau tikrai jokiu būdu ne apie jus. Vis dėlto, pateiksiu keletą pavyzdžių, kuomet, gal to nė nesuprasdami, elgiatės arogantiškai. Kai koks nors vaikinas ar mergina mandagiai išreiškia jums romantinį dėmesį, tačiau jūs į jį tiesioginiais arba ne visai žodžiais atsakote “Aš – ne tavo nosiai”, elgiatės arogantiškai. (Netgi gali būti, kad visiems laikams ir neatitaisomai to nė nenumanydami sugniuždote jų pasitikėjimą savimi). Kai bendraujate su žmonėmis, kurių finansinės galimybės yra žemesnės už jūsiškes ir akivaizdžiai tuo puikuojatės, elgiatės arogantiškai.

Kartais girdžiu, „Jis – žvaigždė, tai suprantama”; „Jis – aukšto lygio vadovas, tai suprantama”; „Jis neturi laiko, tai suprantama”. Nu ne, nesuprantama. Arogancija ir visi kiti į jos apibrėžimą įeinantys žodžiai nepuošia, nėra ir, tikiuosi, niekada nebus priimtina pozicija visuomenėje, kurioje gyvename ir kurios nuolatinio tobulėjimo trokštame.

Kai buvau jaunesnė, stebėdavau tuos pasipūtusius žmones ir netgi galvodavau, kad pretenzingas elgesys yra kažkokia siekiamybė, kurios nesuprantu. Ir, kai būdavau užgauta tokių žmonių, manydavau, kad turbūt išties kažką darau ne taip, atrodau ne taip, neturiu tiek pinigų, kad galėčiau visavertiškai jaustis, galvodavau, kad tie aštrūs liežuviai mano link nukreipti būdavo ne be priežasties ir kaip reikiant grauždavau save iš vidaus.

Tačiau, kuo daugiau žmonių pažįstu ir įvairių situacijų atsiduriu, tuo geriau ir aiškiau suprantu, kad tai tiems kandiesiems arogantams kažkas ne visai gerai. Dažniausiai toks jų elgesys – atvirai išreikšta vidinė kančia, pripažinimo trūkumas, pasimetimas ir blaškymasis, nuo kurio bėgama išsiliejant ant kitų. Prisiminkite tai, kitą kartą pajusite gėluonį. Kažkada rašiau, “būk tikras, būk šviesus ir ramus, būk gražus paprastumu ir nepretenzingumu. Ne arogancija, ne pompastika ir ne riksmais.”

Tik nemaišykite. Galima labai pasitikėti savimi, galima didžiuotis savo pasiekimais, galima turėti itin subtilų humoro jausmą bei sąmojį, galima draugiškai pašiepti, galima būti blogos nuotaikos, galima pykti, galima nenorėti kažko daryti, žinoti savo vertę ir nesutikti su siūlomomis nepalankiomis sąlygomis, o štai visa tai išreikšti pasipūtimu, atžarumu ir nemandagumu – negalima. Jei norite ir siekiate būti oriu ir geraširdžiu žmogumi. Jei ne – na, tai tuomet viskas galima, kiekvienas renkasi savo kelią.“…saugoti save nuo kasdienybės pavojų, susidėti saugiklius – saugoti save – gal net nuo sėkmės, pasisekimo, pripažinimo… stebėti – ar dar nepradėjai patikti sau pačiam…

Yra toks anekdotinis patarimas-perspėjimas – einant į vakarėlį: “jeigu baliuje kažkuriuo metu pajusite, kad esate protingas, grakštus, ypatingas ir seksualus – tuojau pat eikite namo – nes tai reiškia, kad esate visiškai girtas”… gyvenime panašiai – kai aiškiai supratote, kad jums sekasi, kad esate daug pasiekęs, kad turite, ką reikia turėti, kad viskas labai gerai – gali būti, kad esate girtas nuo kasdienybės… eikite namo – į savo sielos namus…”

L. Degėsys
... See MoreSee Less

View on Facebook

Visada smagu, kai išbėgi iš namų nespėjusi išsidžiovinti plaukų ir užsidėjusi kepurę, kad nesusirgtum, o pasiekusi kelionės vietą ją nusiėmusi atrodai kaip metus nekirptas jorkšyras. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Šiuo, spalį pasireiškiančiu oro šaltėjimo periodu, temperatūrai kristelėjus dar tik iki kokių +5°, man kasmet būna neaišku, kaip aš nesustirusi į ledą išgyvenau šitiek žiemų. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Žiemos miegas prasideda. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Parkas Outlet, sportinių drabužių ir avalynės parduotuvė. Draugas matuojasi vieną batą, labai patinka, prašo antro. Po kokių 10 min grįžta pardavėja, sako "Nu žinokit, antro visgi neturim." Nu visko yra buvę, bet šitaip tai dar niekad. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Šokti "Vėjuose" ratuku pagal Hiperbolės "Grok, susimildama, grok" - check. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Jei jums dabar lauke šalta, prisiminkite, kad toliau bus tik blogiau. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Eikit žmonės į Nėriaus Pečiūros koncertus, čia būna labai linksma. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Žmonės, kurie studijuoja Europos studijas tam, kad pažintų savo priešą. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Tik primenu, kad „Karališki“ kiaušininiai ledai su rome mirkytomis razinomis ir šokoladu yra vienas nuostabiausių dalykų pasauly. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Po labai ilgos pertraukos nutariau užsisakyti picą į namus. Ir prisiminiau, kodėl buvau nustojusi tai daryti. Tai pasirodo niekas nepasikeitė 2017-ieji, bet reikia skambinti telefonu, iš bendravimo manieros atrodo, kad užsakymą priimančiai merginai trukdai dieną, reiktų laukti 1,5h, o atsiskaitymas tik grynais. ... See MoreSee Less

View on Facebook

"Jeigu žmonės nelaikina ir nekomentuoja jūsų postų, tai dar nereiškia, kad jie jų neseka, neskaito ir neanalizuoja." ... See MoreSee Less

View on Facebook

IŠSAMI MŪSŲ KRAŠTO VAKARĖLIŲ ANALIZĖ

Vakarėliai (čia aš labiau apie naminius šventimus) dažniausiai susideda iš kelių stadijų, kurių kiekvienai būdingi atitinkami vaizdai, garsai, poelgiai ir pasisakymai. O tų stadijų būna įvairių ir skelti jas derėtų į kelias skirtingas kategorijas:

TUALETINĖ

-eini vienas, užtrunki minutę
-eini vienas, užtrunki dvi minutes
-eini vienas, užsibūni dešimt minučių („bet tai kaip gerai atrodau, veidrodis nemeluoja. Nu gal dar selfį.“)
-eini jau nebe vienas, nes kažkokia išminties fėja pakužda, kad
1) taip greičiau, 2) šiaip faina
-eini jau nebe pagrindine šios vietos funkcija naudotis
-įeini ir jau nebežinai, kaip išeiti. Lieki ir tyli. (2007m., Gravity, herojus save atpažins)
-įeini ir išveda (“Mano vakarėliai pasižymi žmonių sugebėjimu pasinaudoti patalpomis kuo labiau nukrypus nuo jų tiesioginės paskirties.”)

VERBALINĖ

-sugebi prikąsti liežuvį už dantų
-liežuvio prikąsti reikalo kažkaip jau nebematai
-nejauti jokio poreikio kalbėti angliškai
-kalbėti angliškai dar nemoki
-nemoki nekalbėti angliškai
-angliškai kalbėti nebemoki
-nebemoki nekalbėti
-kalbėti nori, bet nebegali
-nebemoki kalbėti

ALKOHOLINĖ

-vartojami taurūs gėrimai, gausiai miksuojant su ledu, sultimis, sirupais ir visai kitais atributais (“Svarbiausia – neprimaišyti.”; “Greit eisiu namo.”; “Kažko nelenda”; “Kažko neduoda į galvą.”; “Aš be zagirono negeriu.”; “Padaryk man kokteilį.”)
-vartojami nebe tokie taurūs gėrimai, ledo nebėra, vaisvandenių – ne fontanai (“Dar pusvalandį pabūsiu.”; “Koks silpnas kokteilis, alko net nesijaučia. Tikrai įpylei? Dapilk dar truputį, aš sakau, kažko nesijaučia”)
-vartojami gėrimai, laižomi dugnai (“Tai kur ta kola? Nebėra??? Turit uogienės? Suplaksim gaivos. Nėra? Tai gal arbatos? Nėra? Nu ir gerai, šiaip tai be zagirono ir reikia gert, mūsų tėvai tai per balius taip ir geria ir nieko.”)

Dažnai po to seka:

1) klausimai, kur artimiausias načnykas, iš jo parneštų svaigalų suvartojama penktadalis ir krentama be sąmonės;
2) atveriami šimtus metų saugoti mergautiniai asmeninio baro lobiai („Čia aš kažkokį konjaką radau, šeimininkas gal nesupyks, kažkoks „Otard“), kurių magiško skonio vėliau neatsimena niekas.

LAIKYSENOS

-laikaisi oriai ir santūriai, damos palengva suka ratus ant aukštakulnių
-laikaisi oriai, bet nebe taip santūriai, damos ratus suka su pagreičiu
-laikaisi, damų aukštakulniai rankinėse
-„Kam tu pilstaisi, gi nesipilstyk“
-nesilaikai, “Išneškit damas!” (pastarajame etape slypi atsakymas į klausimą, iš kur tos mėlynės ir kodėl skauda kūną; pametami drabužiai.)

GURMANIŠKOJI

Įdarytos alyvuogės, pelėsiniai sūriai, austrės, papajos, gulbės pienas, dangiški migdolai… (priklauso nuo aplinkybių)

<…>

(~5-9h tarpas)

Hezburgeris, Tauro Kalnas arba Makas (nuo aplinkybių nelabai priklauso) (Yra tekę rasti save Tauro kalno drive in eilėje taxi su išbadėjusiais likimo draugais)

MUZIKINĖ

-groja neutrali foninė muzika
-kažkas išdrįsta uždėti norimą dainą youtube (“Aš jus visus nustebinsiu”)
-„Uždėkit kažką, kad padainuot, pašokt”
-„Uždėkit Rihanos/Gagos“
-„UŽDĖKIT LIETUVIŠKOS. LIETUVIŠKOS SAKAU.“
-„Tu neslėpk savo veido plaukais… Ir akių tu nesuki į šalį…“
-“Kas ti ble prie pulto?”
-„Uždėkit Butkutę!!!“
-youtube shufle arba nutraukti laidai, niekas nepastebi, pametamas svarbiausias laidas, groja pusė kolonkių, laidas ryte randamas ant stalo

ŠOKIŲ

-nešoka niekas
-šoka dviese
-šoka trise
-šokėjai nebetelpa
-šoka ant paviršių, aukščiau nei 1,5metro („Kažkas išliejo gaivą!”)
-šokėjai krenta, bet šoka
-šoka ratu
-šoka ratu dviese
-šoka po stalu
-šoka vienas ratu
-nešoka niekas

FOTOGRAFINĖ

-“Pasifotkinkim, kol neišgėrę.”
-“Pasifotkinkim. Vajetau, kaip negražiai išėjom.”
-„IŠTRINK.“
-“Nebefotkinkit.”
-“Reikia fotkintis, KUR TELEFONAS. IMK MANO, GERESNIS BLICAS.”

<…>

-“Kur TELEFONAS?”
-“PASIFOTKINKIM. Parodyk, kaip išėjau“
-„KAIP GRAŽIAI IŠĖJOM. DEDAM. TAGINK.”
Finale iš 935 kadrų į viešumą gali būti publikuojami maksimum 3

IŠĖJIMO

-„Dar pusvalandis ir galėsim eit“
-„Eisim piškom, ką ten tą taksą kviest, čia netoli“

(po 2h)

-„KVIESKIT TAKSĄ“
-„Ar iškvietėt kas nors taksą?“
-„Kvieskit autobusiuką, netilpsim gi“
-„NEKVIESKIT TO BRANGAUS, AŠ TURIU APPSĄ“
-„Atvažiavo gi taksas, aukitės.“
-„Ko jūs nesiaunat?“
-„Išvažiavo taksas“
-„KVIESKIT TAKSĄ“
-„Nu, dėde, kaip jums šiandien darbas, daug girtų?“

Gero savaitgalio, nepameskit galvos.
... See MoreSee Less

View on Facebook

Hello, it's me. Ir stenkis nesistengęs įnešt spalvų į garderobą, vis tiek baigias taip pat. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Pastebėta požeminėje "Panoramos" perėjoje ... See MoreSee Less

View on Facebook

Tik tiek. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Nuėjau į H&M juodai apsirengusi (nu kaip visada dažniausiai ir rengiuosi) ir pamiršau išsisegti darbo ženklelį, tai jau 2 žmonės buvo priėję paklaust dėl dydžio 😀 ... See MoreSee Less

View on Facebook

Mahila pasidalino nuoroda. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Kiek daug nuostabių žmonių, jau pažįstamų ir dar nesutiktų, kiek daug puikios muzikos, kiek įdomių knygų, filmų, žaidimų, renginių, šalių, miestų ir tolimiausių kampelių dar liko pamatyt, išgirst, užuost, paliest, patirt ir pamilt. Kartais taip norisi, kad paroje būtų dar bent pora valandų daugiau. Visoms toms pasaulio įdomybėms, dėl kurių taip beprotiškai gera gyvent. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Dalykai, kurie mane varydavo/varo į neviltį:

-Ta viena į kambarį įskridusi ir visą naktį ramybės neduodanti, į veidą kas penkias minutes besitrankanti, nesugaunama musė/uodas kur nors sodyboje, nu arba namie, vasarą.

-Tos statybos, kurios greta mano senųjų namų prasidėdavo septintą ryto ir geriausiu atveju baigdavosi septintą vakaro, o pagrindinis jose naudojamas įrankis, atrodo, būdavo smūginis grąžtas. Statybininkams sekmadienis nebūdavo šventadienis, darbas nenutrūkdavo ir savaitgaliais. Pusę pavasario, visą vasarą ir dar pusę rudens. Jei reikėtų rinktis – pusvalandį klausytis to garso ar dvi valandas sėdėti lėktuve greta klykiančio vaiko – rinkčiausi pastarąjį.

-Ir štai dabar. Mano kaimynas iš apačioje esančio nuosavo namo, kuris jau nuo pietų su siaubingą, tarsi puolimo sunkiai apsakomais ginklais garsą skleidžiančia žarna plauna visas tris savo mašinas, o pastarąsias dvi valandas be sustojimo jas siurbia. Klykiantis vaikas vis dar atrodo kaip mažesnis blogis. Tiesa, tai jis daro bent kartą per savaitę. Ta prasme, ką su tom mašinom reik veikt, kad taip susipurvintų? Ir šiaip, įdomu, ką jis man sakytų, jei, kad ir dienos metu, šešias valandas be sustojimo garsiai ant viso kiemo leisčiau šranzą ar hardkorą?

Aš puikiai suprantu objektyvias visų šitų veiksmų (nu gal tik iš musės jokio tolko, nors pačiai musei gal smagu) priežastis, bet mano ausų ir galvos skausmo jos nenuslopina.
... See MoreSee Less

View on Facebook

Apie užsibuvimą:

"Aš vakar, tiksliau šiandien, kai iš miesto ėjau namo, tai Makdonalde jau pusryčių meniu buvo."
... See MoreSee Less

View on Facebook

Man labai patinka, kai vyriškosios lyties atstovai bando išaiškinti, kad lyčių nelygybė neegzistuoja, o moterys tik ją išsigalvoja. Dažniausias argumentas būna „Nu aš tai bent jau jos tikrai nejaučiu ir nematau kas čia negerai“. (Pavyzdžiui, daug kas nesuprato, kodėl pasakymas „Kaip moteris esi labai protinga“ toli gražu nėra su džiaugsmu pasitinkamas komplimentas.) Doh, nenuostabu, kad nejauti nelygybės, nes gal dėl to, kad esi vyras. Nors pastarųjų atžvilgiu jos irgi pasitaiko, visgi moterys dvigubus skirtingoms lytims taikomus standartus kasdienybėje patiria kelissyk dažniau. Jei to nepastebite, nereiškia, kad to nėra. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Kaip man patinka butų nuomos skelbimai, kuriuose rašo „prabangiai įrengti apartamentai“, o bute kabo auksiniais dažais nupurkšti plastmasiniai veidrodžiai, o erdvės papuoštos dekoracijomis iš JYSK. ... See MoreSee Less

View on Facebook

junior a yra kažkas nuostabaus <3

Meanwhile TV3 ir LATGA, shame on you.
... See MoreSee Less

View on Facebook

"When people criticize you or reject you, it likely has way more to do with them — their values, their priorities, their life situation — than it does with you. I hate to break it to you, but other people simply don’t think about you that much (after all, they’re too busy trying to believe everything is about them).

When something you do fails, it doesn’t mean you are a failure as a person, it simply means you are a person who happens to fail sometimes.

When something tragic happens and you become horribly hurt, as much as your pain has you absolutely convinced that this must be about you, remember that hardship is part of choosing to live, that the tragedy of death is what gives meaning to life, and that pain has no prejudice — it afflicts us all. Deserving or not deserving isn’t part of the equation."

Mark Manson
... See MoreSee Less

View on Facebook

<3 ... See MoreSee Less

Rewind to '91 when Moby played 'Go' on Top of the Pops 😛

View on Facebook

To dar nebuvo.

Pastebėjo Paulius Kulionis
... See MoreSee Less

View on Facebook

Susiruoši į darbą pasipuošusi dailia eilute, naujais batais, tvarkingai sušukuotais plaukais ir kruopščiai padarytu makiažu.

Pereini per šio ryto orą.

Ofisiuką pasieki atrodydama kaip ką tik išlindusi iš valandą tave kaip skalbinį purčiusios ir grežusios skalbiankės.
... See MoreSee Less

View on Facebook

Žmonės, kurie kino teatre filmo metu viską garsiai komentuoja ir visaip kitaip triukšmingai reaguoja į tai, kas rodoma ekrane. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Kolekcionuoju vaizdus iš įvairių šaltinių, šiandien noriu pasidalinti šita nuostabia nuotrauka iš Tumblr lobynų. Gal žinot, koks čia miestas? Update, žmonės sako, kad Venecija, ačiū. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Jei kada ir buvo juokinga attendinti bei kurti visokius keistus arba akivaizdžiai ne į tokią auditoriją kaip jūs orientuotus renginius, į kuriuos nė neketinate eiti, šitas prikolas iš mados išėjo jau kokiais 2014-tais. Jeigu ką. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Pernai mano top maistas buvo žaliosios alyvuogės. Atsivalgiau. Užtat šiemet baisiai norisi humuso.

Kai jo pirmą kartą paragavau Čekijoje, kai man buvo 17 m., visiškai nesupratau, kodėl žmonės jį mėgstą ir kas ten tokio faino ir skanaus. Prabėgo nemažai laiko, skonis truputį išlavėjo ir dabar suprantu.

Pripažinsiu, kad pati gamintis tingiu, todėl klausimas: kur galima įsigyti jau pagaminto skaniausio humuso? Būtų gerai, jei nebūtų klaikiai kaloringas.
... See MoreSee Less

View on Facebook

Tas jausmas, kai su savo 1.52m ūgiu mėgini išsirinkti paltą ir supranti, kad su visais bandomais variantais atrodai kaip... nu kaip grybas. Ūmedė, jei taip tiksliau. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Jei šitas klaikus pirmadienis turėtų veidą, tai jis atrodytų kaip Alice Cooper savo blogiausiais laikais.

Skrynšotas iš filmo Super Duper Alice Cooper, 2014
... See MoreSee Less

View on Facebook

Apie atidumą. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Sveikinam rytą. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Sex and the City, 2000 ... See MoreSee Less

View on Facebook

Atsargiai su svečiavimusi. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Nu labai geras. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Apie vakarėlio potencialą:

"Turim 4 abstinentus ir vieną vegetarę. Tai taip jau ir matau, kaip šis vakarėlis pavyksta."
... See MoreSee Less

View on Facebook

Mano taip mylimas prekės ženklas "Atsikeli ir varai" (ten tie, kur savo kabinete yra įsirengę Berlyną Vilniuj) paleido naują kolekciją "Atsikeli ir mieste". Tai vat, žinokit, imkit ir grožėkitės. Tie televizijos bokštai -
kažkas nerealaus.
... See MoreSee Less

Jau 13 kolekcija, bet jaudinamės kaip prieš pirmąją, kurią pasiuvom prieš 5 metus. Viskas keičiasi ir tobulėja, tad ir mes neišvengiamai varom toliau. Vis ieškom sudėtingesnių sprendimų, bet tobuliausius dalykus vis tiek surandam paprastume. Todėl įkvėpimo šaltinis ir kūrybinis pagrindas mums išlieka tas pats – miestas, ištikimybė sau, neginčytinas funkcionalumas ir subtilus lietuviškumas. Rudens žiemos kolekcija ATSIKELI IR MIESTE įkvėpta kasdien mus supančios architektūros, sujungia mums esminius dalykus ir švenčia laisvą ir nepriklausomą žmogų. Šia kolekcija, kaip niekad, šlovinam individualumą ir šiuolaikišką požiūrį į architektūrą bei tautos istoriją. Ją skiriame žmogui, kuris jaučiasi gerai ir užtikrintai savo natūralioje – miesto – aplinkoje. Tai nepriklausomos kartos atstovas, kuris jau nebėra kolektyvo dalis ir pats renkasi, ką turi mėgti, o ko nebūtinai. Kaip ir mums, taip ir jam svarbu patogumas, kokybė ir neginčijamas jausmas būti savimi. Jau nuo šiandien atsinaujinam rudens miesto uniformas! www.atsikeliirvarai.lt PARDUOTUVĖJE: A. Jakšto g. 9, 129 kabinetas, Vilnius. Laisva ir užtikrinta fotosesijos komanda: Nuotraukos: Gertruda Varnaite MUA: Grėtė Kesylytė Modeliai: Viltė Viktoravičiūtė (Image Group) Kasparas Drazdauskas ATSIKELI IR VARAI team: Aušra Šeduikytė, Greta Aleno, Simona Žeimytė

View on Facebook

Klausykit, o dar liko koks nors dalykas, kurio nemoko kokiuose nors FB reklamuojamuose mokymuose? ... See MoreSee Less

View on Facebook

Jaunoji karta auga. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Nu negerai šitaip.

Pastebėjo Tomas Juškėnas
... See MoreSee Less

View on Facebook

The story of my life. ... See MoreSee Less

- Dean (2016)

View on Facebook

Dienos karjera. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Centriniame Herburgeryje baigės šaukšteliai, tai davė alternatyvą. Nesijaudinkit, aš nevalgau vakare, ledai bičiulio. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Tas Samsungo naujas bajeris, atsiradęs po naujausio sistemos update, kai įkišus telefoną krautis rašo "Good evening" arba "Good night" (pvz. 21val.) ir šviečia, arba primena tau, kad "oi, pas jus išjungtas garsas, pražiopsosit skambučius" yra visiškai nereikalinga nesąmonė. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Lygiai prieš penkerius metus važinėjausi po Kanadoje, Albertos valstijoje, esančio kalnų miestelio Jasper apylinkes. Šita foto - viena iš kelių žaviausių tada užfiksuotų kadrų. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Vakar netyčia užklydau į butų nuomos grupę (esu ten dar nuo tų laikų, kai pati ieškojau buto, o notification‘as atėjo, nes kažką papostino pažįstamas). Ir užmačiau tokį reiškinį, kuris man pasirodė antiek mind-blowing, kad rimtai seniai taip akių nevarčiau.

Situacija: mergina, kuri iki šiol nuomavosi butą Mindaugo g. iš jo išsikrausto ir padeda jo savininkei rasti naują nuomininką. Butas naujos statybos, jaukiai įrengtas, šviesus, 48 m2. Kaina – 460 eu/mėn + komunaliniai mokesčiai.

Pati tokio varianto gal ir nesirinkčiau, bet, atsižvelgiant į vietą ir tai, kaip atrodo butas, kaina nelabai stebina.

Užtat žmonių, kurie, įtariu, nė neieško namų, komentarai yra wow.

Be visos „ODIEVE kaip brangu“, „Kokios nesąmoningos kainos“, „ČIA GI 1588 Lt“ (lito Lietuvoje nebėra jau treti metai, kažkada litais cigarečių pakelis 2,75lt kainuodavo, bet kažkodėl dabar nebekainuoja) ir t.t. ir pan. pasiutpolkės, kuri yra gana įprasta tokiais atvejais, mane galutinai prie grindų priplojo viena moteriškė (kalba netaisyta):

„as pasiziuriu kas gali sau leisti tokia kaina moketi tai dirba imoneje (rekvizitai.lt statistika) kurios vidurkis algos 349.46eur :))))”

Žmogus PASIŽIŪRĖJO, kur skelbimo savininkė dirba, KRITIŠKAI ĮVERTINO įmonės vidutinį atlyginimą ir PADARĖ IŠVADAS.

Is this real life?
... See MoreSee Less

View on Facebook

Apie tai, kaip keitėsi įvairių įmonių/vietų pavadinimų tendencijos.

Iš pradžių buvo madinga į vieną žodį sudėti įmonės savininko šeimos narių arba bendrasavininkų vardų gabalus, pvz. Jugvita, Tavijuta, Alpera ir t.t.

Paskui visi nutarė, kad reik užkariaut pasaulį ir ėmėsi jo. Darbų pasaulis, Žaliuzių pasaulis, Švaros pasaulis, Finansų pasaulis, Kemperių pasaulis, Kubilų pasaulis ir t.t.

Tada buvo nutarta, kad gal reikėtų truputį susisiaurint mastelį ir pradėjo kurtis įvairūs namai. Sulčių namai, Medaus namai, Saulės namai, Vaflių namai, Fėjos namai ir t.t.

Paskui visi pasinešė ant rytų dvadinės filosofijos ir pradėjo dygti įvairūs guru. Mano guru, Grožio guru, Mėsos guru, Švaros guru, Oro guru, Pokyčių guru, Mokesčių guru ir t.t.

Vėliau visur atsidarinėjo studijos. Švenčių studija, Alaus studija, Įspūdžių studija, Anglų kalbos studija, Kavos studija ir t.t.

Tada buvo nuspręsta, kad reik į viską žiūrėt paprasčiau ir pakaks poros skambių vienodų žodelyčių. Čiop Čiop, Tashe Tashe, Uoga Uoga, Pušku Pušku, Piano Piano ir t.t.

Vėliau atėjo metas visgi įsileist daugiau mandrumo ir prasidėjo –erijos. (Šitas truputį pritemptas, nes nesugalvoju baisiai daug pzvydžių) Misterija (tiesa, šita kiek senesnė), Champagneria, Distilerija ir t.t.

Kas toliau?
... See MoreSee Less

View on Facebook

Kodėl žmonėms taip patinka London Grill?

Update: nereikėtų šiame klausime įžiūrėti kažkokios neigiamos intonacijos, man tiesiog natūraliai pasidarė įdomu, kas ten tokio įspūdingo traukia žmones, kad jie pietų metu stojasi į ilgiausią eilę laukti prie restorano.
... See MoreSee Less

View on Facebook

Jean-Michel Basquiat and Keith Haring, 1987 ... See MoreSee Less

View on Facebook

Prasideda dar viena nuostabi mūsų gyvenimo diena. ... See MoreSee Less

View on Facebook